EGM Bekçi Alımlarında Aranan Şartlar Neler? İkamet Şartı Bulunuyor mu?

Mayıs 22, 2017, 17:06

İstihdam projelerine bir yenisi daha eklendi. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)'de çalışmak üzere bekçi pozisyonu için gerçekleşen alımlarda aranan şartların neler olduğu merak konusu oldu. Personellerin ikamet şartı bulunuyor mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında çalışmak isteyen bekçi pozisyonundaki personellerde aranan şartlar merak konusu oldu. Bekçi alımı yapılacağına dair Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklamalar yapılmıştı. İş arayan vatandaşlarımız ise bu konu üzerinde yoğunlaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çarşı ve mahallelerde can güvenliğini sağlamak için bu teşkilatın güçlendirilmesi için adım atılmakta. Bu kapsamda mevcut olan 5 bin 392 kadrolu personele 7000 daha ekleneceği konuşulmaktaydı.

Aranan şartlar neler?

Bekçi alımı için başvurular Şubat ayında başlamıştı. İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay öncelikli olarak 7 bin bekçi alımı yapılacağı açıklandı.

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmekte. Bununla birlikte personellerin başvurduğu illerde en az 1 yıl ikamet etmeleri gerekmekte.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.