Ana Sayfa / GÜNDEM / FETÖ Şüphelisi Eski İki Hakim Yunanistan’a Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandı!

FETÖ Şüphelisi Eski İki Hakim Yunanistan’a Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandı!

FETÖ terör örgütünde adı çıkan eski iki hakim Edine üzerinden kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandı. Bir anda çok olan iki hakim hakkında soruşturma başlatıldı.

Eski iki hakim Edine üzerinden Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalandılar. Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalanan Bülant Kınay ve Fatih Mehmet Uslu’nun daha önce birçok önmli davada hakimlik yaptıkları belirtildi.

 ESKİ İKİ HAKİM GÖZALTINDA

Daha önce farklı önemli davalara bakan hakim Bülent Kınay  daha önceden “futbolda şike davasında” Fenerbahçe Aziz Yıldırım hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı.  Diğer FETÖ üyesi halim Mehmet Uslu ise ergenekon davasına bakan 13. ağır ceza mahkemesi hakimleri arasındaydı.

 İki hakim şimdi ise FETÖ örgütü üyesi olduğundan dolayı Yunanistan’a kaçarken yakalanarak gözaltına alındı. Bülent Kınay ve Fatih Mehmet Uslu  şimdi ise çıkarılacakları mahkemeyi bekliyorlar. FETÖ terör örgütüne bağlı olarak yıllardır adliye koridorlarında görev yaptıkları açıklandı. 

Uslu ve Kınay’ın kaçabilmeleri için insan kaçakçılarına 3 bin Avro verdikleri iddia edildi. FETÖ üyesi olan iki eski hakim Edine’den Yunanistan’a giderken jandarma’ya gelen ihbar üzerine yakalandılar. Yakalanır yakalanmaz yülerinde ki korku ve endişe gözlerden kaçmadı. Gözaltı süresince mahkemeye çıkacak olan iki eski hakim hakkında karar verilerek cezaları onaylanacak. 

15 Temmuz 2016 yılından bu zaman kadar birçok hakim ve savcı görevinden ihraç edilmiş, bazıları da tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. Son olarak Bülent Kınay ve Fatih Mehmet USlu gözaltına alındı. 

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/haklarinda-arama-karari-bulunan-iki-eski-hakim-yunanistana-kacarken-yakalandi-h578.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir