Ana Sayfa / YAŞAM / FETÖ’nün sütünü sağıp satıyorlarmış

FETÖ’nün sütünü sağıp satıyorlarmış

FETÖ’nün sütünü sağıp satıyorlarmış diyoruz çünkü bugün gelen bilgilere göre Aynes’in yönetim kurulu başkanı dahil birçok yönetim kurulu üyesi tutuklandı.Denizli’de FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam ediyor. FETÖ soruşturmasında MEB ihalesi ile okullara süt dağıtan ve marketlerde de oldukça fazla ürünü bulunan Aynes firmasından gözaltına alınan 19 kişi tutuklandı. Gözaltına alımlar devam ediyor ve son gelen bilgilere göre Aynes’e yönelik yapan bu FETÖ soruşturmasında Cemal Pekdemir tutuklandı. Pekdemir’in iş dünyasında ismi oldukça fazla duyuluyordu.

Ayrıca Cemal Pekdemir‘in 3 oğlu da yine FETÖ soruşturması kapsamında göz altına alındı ve tutuklanan isimler arasında yer aldı. Konu ile ilgili olarak merak edilen detayları açıklamak gerekirse Aynes’in FETÖ üyesi bir şirket olduğu açığa çıktı. Bu firmanın ihale ile birlikte okullara süt dağıttığını da söyleyelim. Daha öncede ilkokullarda öğrenciler süt dağıtan bir firma olan Aynes tabiri caizse FETÖ’nün sütünü sattı. FETÖ’ye oldukça yüksek para akışının olduğunu dile getirmek gerekiyor.

AYNES İLE FETÖ’NÜN SÜTÜNÜ SATTILAR

Detaylı olarak bilgilendirme yapmak gerekirse şirket üzerinden yurt dışına FETÖ’ye nakit para aktarıldığı bilgisi ortaya atılırken, aynı adreste başka bir şirketin kurulu olduğu ve Angola’da faaliyet gösterdiği için, şirket yöneticilerinin de örgütün şifreli haberleşme programı olan ve bütün üyeler tarafından kullanılan Bylock’u da kullandıkları iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir