Ana Sayfa / EKONOMİ / Fındık Fiyatları Bugün Kaç Lira? 18 Nisan 2017 Fiskobirlik ve Borsa Fiyatları

Fındık Fiyatları Bugün Kaç Lira? 18 Nisan 2017 Fiskobirlik ve Borsa Fiyatları

Fındık,ülkemizde genel olarak  Karedeniz Bölgesinde yetişmektedir. Fındık, ılıman iklim koşullarında yetişir. Fındık içerisinde bol miktarda yağ ve nişasta barındırır. Sağlık için çok faydalı olan fındık, demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve çinko bakımından oldukça zengindir. 

Fındık Karadeniz Bölgesi için önemli bir geçim kaynağı oluşturuyor. Üreticiden daha uygun fiyata alınması ve sonrasında artan fiyatı ile üreticiyi zarara uğratmasından üreticinin belini büküyor. Her yıl tartışılan fındık fiyatları, üreticiyi hiçbir zaman memnun edecek duruma gelmedi. 

18 Nisan 2017 Fındık Fiyatları Açıklandı

Fındık Ticaret Borsası ve Fiskobirlik tarafından hergün yenilenen fındık fiyatlarına göre üretici elindeki ürünü satıp satmayacağı hakkında karar veriyor. Bu yıl fındık fiyatlarındaki artışın üreticiyi de memnun edeceği düşünülüyor. Karadeniz’in bir çok ilinde değişkenlik gösteren fındık fiyatlarında fındığın kalitesine göre fiyat biçiliyor.

Terme 10,25 TL, Akçakoca,Fatsa, Giresun, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon, Zonguldak’da 10 TL,Düzce ve Ünye’de 9,50 TL, Çarşamba’da 9,30 TL olarak açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir