Fındık Fiyatları Bugün Kaç Lira? 9 Mayıs 2017 Fiskobirlik ve Borsa Fiyatları

Mayıs 22, 2017, 16:56

Fındık üretimi ve tüccarlığı yapanları ilgilendiren Fiskobirlik ve Borsa fiyatları 9 Mayıs için netlik kazandı. Alınan bilgiler neticesinde fındık fiyatları bugün kaç lira oldu.

Türkiye’de ticari anlamda üreticilerin ve tüccarların haklarının korunması adına fiyat düzenlemeleri ve uygulamarı yapılmaktadır. Bu anlamda ülkemizde dünya çapında da büyük üne sahip olan fındık ticareti için önemli düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Piyasada fındığın satış fiyatı Trabzon Ticaret Odası tarafından belirlenmekte, tavan ve taban fiyatları uygulanmaktadır. Günlük olarak belirlenen bu fiyatlar ile birlikte piyasa denetlenmekte ve üreticinin/tüccarın hakkı korunmaktadır.

9 MAYIS TARİHLİ GÜNCEL FİYATLAR BELLİ OLDU

Her zaman olduğu gibi en yüksek fiyat Giresun’da gerçekleşti ve fındık 10,87’den satışa sunuldu. Fındık Akçakoca, Düzce, Fatsa, Ordu, Trabzon ve Ünye’de 9,50 TL’den satılacak. Çarşamba’da fiyat 9,30 olarak belirlenirken, Kocaeli, Terme ve Zonguldak’ta 9,25’den işlem gördü. Sakarya’da ise belirlenen 9,20 TL fiyat borsanın en düşüğü olarak gerçekleşti. Tavan fiyat ise bu fiyatların 50 kuruş fazlası olarak hesaplanmaktadır.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.