Ana Sayfa / EKONOMİ / Gelirim Yok Kredi Kartı Alabilir miyim?

Gelirim Yok Kredi Kartı Alabilir miyim?

Herhangi bir şekilde gelir olmadan kredi kartı alınması çoğu zaman kurtarıcı görevi görür. Nitekim bu borcun ödenmemesi halinde durum çok daha kötüye gider. Faizli borç ödenmek zorunda kalır ve bir zaman sonra durum borç batağı haline gelir.

Bankalar bu konuda çok büyük baskılarda bulunmakta. Emekliden öğrenciye ve hatta işsize bile herkese artık bu imkan tanınıyor. Nitekim her ne kadar bu kartların limiti düşük de olsa ödenmemesi halinde büyük sıkıntılar doğabilmekte.

Yeterli düzenleme söz konusu değil

Kredi kartlarına yönelik düzenlemeler var ancak bu durum ne yazık ki yeterli değil. Vatandaşlarımız zaman zaman çok kısa vadede bile borcunu geciktirdiğinde çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalabilmekte.

Gelir olmadan alınabilir mi?

Teminat göstererek kart çıkarttırmanız da mümkündür. Öneğin bankadaki mevduat hesabınızdaki parayı güvence göstererek kredi kartı çıkarttırabilirsiniz.

Ayrıca tanıdık biri sayesinde de kredi kartı çıkarmanız mümkündür. Aile bireylerinden bir tanesinin sahip olduğu kredi kartından faydalanarak kendinize kredi kartı çıkarmanız mümkündür.

Bu kişi ile olan ortak hesabınız sayesinde size ek bir kart çıkartılabilir ve bunu kullanabilirsiniz. Bu kart kullanılabilmesi için gerekli olan bütün izinlerin alınması gerekmektedir. Herhangi bir başvuru yaptıktan sonra ek kartta çıkartmanız mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir