Ana Sayfa / SİYASET / Halep’ten iyi haberler gelmeye başladı

Halep’ten iyi haberler gelmeye başladı

Halep’ten iyi haberler gelmeye başladı ve biz bu durum karşısında çok seviniyoruz. Savaşın içinde kalan şehirde yaşayan insanlara Türkiye destek verdi. Gerekli yerlerle siyasi konuşmalarına yaptıktan sonra insanların hepsi güvenli bölgelerde oluşturulan kamplara götürüldüler ve o bölgede bir insanlık dramı yaşanmadı. Yaşanan durum sonrasında gerçekten sevindik diyoruz çünkü oradan gelen ilk haberler bizi çok üzmüştü.

Teröristlerin konvoylara saldırması sonucunda çok endişelendik ama sonrasında bu tür sorunlar olmadı ve savaşta simge haline gelen yeşil otobüsler ile bütün insanlar güvenli bölgelere taşınmaya başlandı. Özellikle orada ortaya çıkan durumları çözmek amacıyla birçok kişi Halep’ten gelen iyi haberleri takip ediyordu. Doğu Halep’te artık son otobüsler kalkıyor ve insanlar orayı terk ediyorlar.

Türkiye’nin bu aşamada büyük rol oynaması bize gurur veriyor. Çok yakında savaşın biteceğini ve teröristlerin bölgeden temizleneceğini de söylemek istiyoruz. Eğer sizde Halep haberlerini son dakika olarak öğrenmek istiyorsanız söylediğimiz bütün detayları sonuna kadar takip edebilir ve hemen akabinde yorum atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir