Ana Sayfa / EĞİTİM / Hangi Bölüm Mezunları İşsiz Kalmıyor? En çok iş olanağı olan bölümler hangisi

Hangi Bölüm Mezunları İşsiz Kalmıyor? En çok iş olanağı olan bölümler hangisi

Her yıl milyonlarca öğrenci üniversite okuyabilmek için sınavlara hazırlanıyor. İyi bir iş bulabilmek ve işsiz kalmamak için aranılan en önemli özellik üniversite mezunu olmak. Günümüzde üniversite mezunu olduğu halde iş bulamayan birçok işsiz bulunmaktadır. Daha iyi şartlarda ve daha kolay iş bulabilmek için iyi bir üniversite eğitimi almanın önemi gün geçtikçe artıyor. Öğrenciler tercihlerini çok dikkatli ve doğru yapmak zorundalar. En çok istihdam hangi bölümlerde yapılıyor?

Bu Bölümlerden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Hane Halkı İşgücü Anketi Sonuçları, ülkemizde çok sayıda gencin üniversiteye giriş sınavı maratonu yaşadığı günlerde büyük önem sağlıyor. TÜİK tarafından yayınlanan, yükseköğretim mezunlarının eğitim gördükleri alanlara göre istihdam ve işsizlik oranlarına göre, en fazla istihdam Veterinerlik ,Mühendislik, Biyoloji,Çevre ve Sağlık Bilimleri Mezunları.Bu eğitim alanları daha çok meslek elemanı yetiştiren alanlar olduğu için mezun olunduğunda işsiz kalma sorunu yaşanmayan alanlar oluyor. 

TÜİK verilerine göre, geçen yıl en çok Veterinerlik, Mühendislik, Sağlık ve Hukuk alanından mezun olanlar istihdam edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir