Ana Sayfa / GÜNDEM / İçişleri Bakanlığı 1545 Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Gerçekleştiriyor Şartları

İçişleri Bakanlığı 1545 Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Gerçekleştiriyor Şartları

Bugün tarihi itibari ile İçişleri Bakanlığı personel alımına ilişkin duyuruya kendi resmi sayfasından duyurdu. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1 sayılı tabloda dağılımı gösterilen toplam 1545 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır.

1545 personel gerekli tüm pozisyonalrda değerlendirilecek. Ancak daha öncesinde İçişleri Bakanlığı sözleşmeli büro personel alımını sözlü sınav ile belirleyecek.  Alımı yapılacak tüm personellerin “Büro Görevlisi” olarak istihdam edileceği ayrıca belirtildi.

 1545 sözleşmeli personel alımı için gerekli sözlü sınav şartları ise;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

2- En az önlisans mezunu olmak,

3-1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

4- 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.

 Adaylar; Bakanlığımızın (www.icisleri.gov.tr) adresli intenet sitesinde yer alan; “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek başvuruda bulunabilirler. 

Bu pozisyon için  tüm başvurular elektronik ortamda iş talep formu doldurularak yapılacak. Herhangi bir posta yoluyla gönderilen evrak veya müraacat kabul edilmeyecek.Adaylar yaptıkları başvurunun çıktısını belirtilen tarihlerde almaları gerekecek. Aksi halde tüm sorumluluk adaya aittir.  Bakanlığın istihdam edeceği bu görev için adaylar başvurularını 15-22 Mayıs tarihleri arasında yapabilecekler. E-devlet şifresi kullanarak TC kimlik numaraları ile başvurularını hızlı bir şekilde elektronik ortamda yapabilecekler.  Müraacat yapıldıktan sonra iş talep formunun çıktısını alan adaylar bakanlığın www.personel.icişleri.gov.tr intenet adresindeki formlar ve dilekçeler sayfasında bulunan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu elektronik olarak eksiksiz ve hatasız bir şekide doldurmak kaydıyla 2 nüsha çıktısını almalrı gerekir. Alınacak belgenin her sayfasına adayın fotoğrafı yapıştırılır ve imzalanır. 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir