Ana Sayfa / SİYASET / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’dan İlk Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’dan İlk Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 12 yıl boyunca görev yapan ve görev süresince İstanbul’da çok önemli çalışmalara imza atarak tarihe geçen Kadir Topbaş, geçtiğimiz gün istifasını gerçekleştirerek görevinden ayrıldı. Bu ayrılık gündeme bomba gibi düşerken akıllarda birçok soru uyandı. Bu soruların arasında ilk sırada ise Kadir Topbaş’tan sonra göreve sırada kimin geleceği oldu. Bu anlamda ise Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı netlik kazandı. Kadir Topbaş’ın yerine gelecek olan ismin Mevlüt Uysal olduğu açıklanırken, Uysal bu ilandan sonra ilk defa demeçlerde bulundu. Konuşmalarında ise;

“Genel Başkanımız bu görev için aday olarak bana güvendiler, bundan onur ve güven duydum. Canı gönülden başkanımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İnşallah genel merkezimize ve başkanımıza mahçup olmaksızın hizmet vermek nasip olur. AK Parti’de siyaset yapıyor olmaktan dolayı şükran borçluyum” şeklinde beyanlarda bulundu. 

Konuşmaları içerisinde İstanbul’un ne denli büyük ve önemli bir kent olduğuna da değinen Mevlüt Uysal, adaylığı ile ilgili olarak duyduğu şükran ve gururu konuşmalarında sürdürdü. Bunun yanı sıra teşkilat yapılanmasına dair de açıklamalarda bulunan Mevlüt Uysal, teşkilatını da sık sık övmekten geri kalmadı. Gösterilen adaya verilen desteği öven Mevlüt Uysal, teşekkürlerini de sık sık tekrar etti. 

MEVLÜT UYSAL RESMİ OLARAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Açıklamalarında adaylığı ile ilgili olarak sevincini dile getiren Mevlüt Uysal, mecliste gerçekleştirilen oylama ile birlikte resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. Rakibi Ekrem İmamoğlu’nu sollayan Uysal, ilk turda 179, ikinci turda 178 ve son turda da 179 oy alarak başkan seçildi. Seçimleri kazanan Uysal, ilk açıklamaları ile de hem teşkilara hem de İstanbul’a övgüler yağdırırken, görevini en iyi şekilde gerçekleştireceğine dair söz verdi.

Kaynak: Bülten Haber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir