Ana Sayfa / GÜNDEM / İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu

İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu

İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu ve trafik uygulamaları İstanbul’da trafik yoğunluğunun % 90 olduğunu gösterdi. Bu anlamda ortaya çıkan olağanüstü hal gerçekten bizleri korkuttu. Durum ile ilgili bilgi vermek gerekirse birçok kişinin paylaştığı fotoğraflara sosyal medya üzerinden bakabilirsiniz. İstanbul kar yağışı sınavından dolayı sınıfta kaldı diyebiliriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önlem almak için Marmaray seferlerini 23.00’a kadar uzattı ve aynı zamanda Marmaray’ı da geç saatlere kadar devam ettirme kararı aldı. Ortaya çıkan bu durum sonucunda İstanbul’da metroların sabaha kadar açık olacağı da açıklandı.

Metrobüs seferleri ise çok daha kısa aralıklarla sefer yapmaya başlayacak. İstanbul’da meydana gelen bu olaylar sonucunda trafik uygulamaları % 90 seviyelerin takılı kaldı ve uygulamaları kıpkırmızı oldu. Daha şiddetli bir kar yağışı ve fırtına olursa eğer İstanbul çok daha dikkatli davranacaktır. Tam iş çıkış saatlerine denk gelen trafik sonucunda trafik kilitlendi. İstanbul’da araçlar yollarda mahsur kaldı ve göz gözü görmedi. Bilinçsiz ve düşüncesiz sürücüler ise kurnazlık yaparak emniyet şeridinden geçmek isteyip kaza yaptıklarında ise her şey karışmaya başladı.

EMNİYET ŞERİDİ YİNE KAPANDI

Yol yardım ekipleri, sağlık veya itfaiye asla bölgeye ulaşamayacak şekilde yol düzeni oluştu. Sonuç olarak İstanbul’da meydana gelen kar yağışında iş çıkışı saatinin de etkisiyle gerçekten çok büyük sorunlar meydana geldi. Bu sorunların bu tür büyük doğal olaylarında tekrar başımıza gelmemesi dileğiyle bu haberimize son veriyoruz. Uzmanların uyarısı ise hafta sonu kesinlikle önlem alınarak yola çıkma tavsiyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir