Ana Sayfa / GÜNDEM / İstanbul’da gece kulübüne terörist saldırısı yapıldı

İstanbul’da gece kulübüne terörist saldırısı yapıldı

İstanbul’da gece kulübüne terörist saldırısı yapıldı ve şu an açıklanan verilere göre 39 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda yaralının olduğu bu saldırıda birçok kişi olayı anlatırken bile tüyleri diken diken şeyler anlattılar. Olayın yaşandığı gece kulübünde o saatte tam da yılbaşı kutlanıyordu. Açıklanan verilere göre yılbaşını kutlamak isteyen insan sayısının 500’den fazla olduğu biliniyor. Ortaköy’de oldukça lüks bir kulüp olarak bilinen bu yer boğaz köprüsünün tam da altında bulunuyor.

Manzarası ve ambiyansı için tercih edilen bu yer aldığı güvenlik önlemleri ile ünlüdür diyebiliriz. İçeriye girişlerin oldukça fazla güvenlik mensubu kişiler ile sağlandığı mekanda o akşam kapıda bir poliste nöbet tutuyordu. Olayı bizzat yaşayan insanların anlattıklarına göre içeri Noel baba kıyafeti ile giriş yapan saldırganın rastgele ateş açtığı biliniyor. Yeni yıla arkadaşları ve eşleri ile eğlenerek giren yüzlerce insan bu anı asla unutamayacaklar. Saldırganın kimliği hakkında araştırmalar sürüyor.

İSTANBUL ORTAKÖY’DE TERÖRİST SALDIRISI

Son açıklamala göre 39 kişi hayatını kaybetti ancak hayatını kaybedenler arasında çok sayıda yabancı olduğu biliniyor. O akşam oraya giden yabancı sayısı çok fazlaydı çünkü dünyaca ünlü olan gece kulübüne yabancılar ve turistler sürekli olarak uğruyorlardı. Terörist saldırısının detayları gelince bu haberi güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir