Ana Sayfa / YAŞAM / İstanbul’da Hayat Felç Oldu, Kar Çilesi Başladı

İstanbul’da Hayat Felç Oldu, Kar Çilesi Başladı

İstanbul’un tamamını etkisi altına kar sebebi ile zor anlar yaşanıyor. İstanbul’da kar esareti sebebiyle 277 Uçak seferi iptal edildi. Uçak seferlerinin haricinde deniz ulaşımı durduruldu, çift yönlü gemi geçişleri iptal edildi.

İstanbul trafiğine çıkan vatandaşlar ise buzlanma sebebi ile zor saatler geçiriyor neredeyse eziyet haline gelen kar yağışı sebebi ile bir çok kişi de dükkanlarını açamadı ve işe gidemedi.

 

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek ?

Yapılan açıklamalara göre İstanbul’da 9 Ocak Pazartesi günü gece saatlerine kadar şiddetli şekilde kar yağışı devam edecek, öğlenden itibaren etkisini arttıracak olan kar gece geç saatlere kadar da aralıksız yağacak.

 

Buzlanma Olaylarına Dikkat !

Meteoroloji’den yapılan açıklamada gece saatlerinde buzlanma olaylarının yaşanacağı ve sürücülerin oldukça dikkatli olması gerektiği söyleniyor. Tuzlama çalışmaları devam etse de bir çok ara sokağa erişim sağlanamıyor.

Termometreler -2 Dereceyi Gösterdi

İstanbul’da 11.50 ve 12.00 arası Termometreler -2 dereceyi gösterdi. İstanbul , tüm senelerin en soğuk kışını geçiriyor. Hissedilen sıcaklık ise -6 derece olarak kayıtlara geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir