Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Jaguar’ın yeni elektrik sistemi çığır açacak

Jaguar’ın yeni elektrik sistemi çığır açacak

Jaguar gelecek için içten yanmalı motor teknolojisini aratmayan bir elektrikli motor tasarlamıştır. Gaza basar basmaz gelen tork ve güç, performans ve hız tutkunlarının ihtiyacını karşılayacak bir özelliktedir. Aynı zamanda Jaguar I-Pace‘in tasarımı rakiplerine nazaran çok güzel ve özel bir tasarıma sahiptir. I-Pace Los Angeles Otomobil fuarı öncesin de özel bir etkinlikte tanıtıldı.

Tasarım sportif ve çok az da tuhaf görünse de Jaguar’ın genel hatlarına sahip I-Pace, Infiniti QX30 ve Mercedes-Benz GLA’da olduğu gibi hatchback görünümünde bir SUV imajı da çiziyor. Ön ve arka akslarda konumlandırılan elektrikli motorlar, yaklaşık 400hp(horse power) ve yaklaşık 700nm(tork) güç üretmektedir. Motorlar 4 tekerleğe güç aktarabilecek şekil de konumlanmıştır. Ve bu sayede I-Pace 500KM yol alabilmektedir. Jaguar yetkilileri I-Pace’in gelecek yıl otomobil fuarında sergileneceği ve 2018’in ortaların da satışa sunulacağını söyledi.

0/100km ulaşma hızı yaklaşık 4 saniye olan bu model, en düşük devirden en yüksek devire kadar 400hp ve 700nm tork ile kesintisiz güç ile döndürmektedir. Yeni nesil teknoloji ve geleceğe dönük tasarım, Jaguar’a özgü emisyonsuz sürüş deneyimi sunmak için bir araya getirilmiştir. Model, Jaguar kalitesiyle 2018 yarıların da satışa sunulacaktır. Siz de sahip olmak istiyorsanız şimdiden yetkililer ile irtibata geçip sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir