Jandarma Özel Harekat (JÖH) Başvuruları Nasıl Yapılacak? Aranan Şartlar Nelerdir?

Nisan 19, 2017, 00:20

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel alacağı duyuruldu.

Jandarma Özel Harekat alımı başvuruları 21 Nisan tarihinde son bulacak. Terörle mücadelede önemli bir yere sahip olan Jndarma Özel Harekat, yeni personel alımları ile daha da kuvvetleniyor. Vatandaşlar ise Jandarma Özel Harekat başvurularının nasıl yapılacağını ve aranılan şartları merak ediyor.

Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel alımı yapılacaktır. Başvuruların 21 Nisan 2017 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. Başvuracak adayların lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerliğini er veya erbaş olarak tamamlamış olması gerekmektedir.

Halen silah altında olan adaylar için ise 20 Mart 2017 tarihi itibariyle terhis tarihlerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını geçmemiş adaylar arasından Jandarma Komando ile Jandarma Asayiş Birliklerine istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Erbaş Statüsünde personel alımı yapılacaktır. 

Başvurmak isteyen adyların başvurularını Jandarma’nın resmi intenet sitesi, üzerinden Personel/öğrenci alımı sayfasından tamamlayabilirler. Başvurular 21 Nisan tarihinde  saat 17:00’ye kadar yapılabilir.

BAŞVURU VE İLANLAR İÇİN TIKLA

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.