Kabine Değişecek Mi Yeni Bakanlar Kim Olacak

Mayıs 23, 2017, 15:42

Binali Yıldırım'ın günler önce vermiş olduğu sinyalle gündeme oturan, kabinenin değişimine yönelik gelişmeler devam ediyor. Yeni bakanların kimler olacağı açıklandı!

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz gün katıldığı bir basın toplantısında, Bakanlar Kurulu’na yönelik kabine değişikliği konusunda sinyalleri yakması üzerine, değişimi söz konusu bakanlar gündem konusu oldu. Özellikle olaylı referandum sürecine dair çalışmalar devam ederken, alınan duyumlara göre kabine değişikliğinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine gerçekleşmesi bekleniyor. 

Kabine Değişecek Mi?

Yeni kabine için köklü bir değişimin olacağı kamuoyunda gündem konusu olurken, Bakanlar Kurulu’nda ise 8 bakana yönelik değişikliğin yapılması alınan haberler arasında yerini koruyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın basına yönelik yapmış olduğu açıklama ile kamuoyuna duyurulan değişiklik için ise son durum, değişecek bakanların listelerinin çalışmalarının başlatıldığı yönünde oldu.

Yeni Bakanlar Kim Olacak?

Alınan haberler doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bakanlar listesini belirlediği ve bu listede 8 bakanın bulunduğu belirtildi. Söz konusu değişiklik gerçekleştiği takdirde 2019 seçimlerine kadar kabinenin son hali şekillenmiş olacak. Henüz yeni bakanların kimler olduğuna dair hükümet cephesinden bir açıklama gelmezken, önümüzdeki günlerde ise yeni listenin yayınlanması bekleniyor.

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.