Ana Sayfa / EKONOMİ / Kairos Sitesi Hala Engellenmedi

Kairos Sitesi Hala Engellenmedi

Kairos Teknoloji veya Kairos Planet olarak bilinen aynı zamanda binlerce üyenin battığı iddia edilen Kairos firmasının sitesine hala erişim engeli koyulmadı.

Üyelerinden milyonlarca para toplayan Kairos, “10 Saat bilgisayarını açık tut ve para kazan” mantığı ile insanları dolandırdı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulan firmanın sitesi hala BTK tarafından engellenmedi.

 

Polis memurlarının, sokak ve cadde gezerek ilanlar dağıttığı aynı şekilde afiş yapıştırdığı Kairos hala üye topluyor.
10 ay içerisinde 25 Milyon Dolar gibi bir para toplamayı başaran Kairos, Kasım ayından itibaren ödemeleri yapmadı.

BAKANLIK AÇIKLAMADA BULUNDU
Bakanlık yetkilileri açıklamanın devamında, şunları söylediler ‘’ Şirketin satış sisteminde, sisteme yeni kazandırılan üyelerden elde edilen gelir kira gelirinden çok daha yüksek seviyede, işleyiş incelendiğinde ürün paketlerinden kira geliri elde etmekten çok yeni üyeler kazandırma yönünde dolaylı teşvik olduğu görülüyor. Üyeler ne kadar çok kişiyi kazandırırsa o kadar çok para kazanıyor. Bu haliyle şirket sistemi bir piramit olarak ilerliyor. Sistemin alt kollarında bulunan üyelerden elde edilen gelirler üst basamaklardaki üyelere aktarılıyor ve kariyer ilerleme sağlanıyor. Gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi şeklinde oluşturulmuş tipik bir piramit yapısı görülüyor. Söz konusu şirket hakkında ve tespite ilişkin ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.’’

 

Bilmeyenler için Kairos’un anlamı Fırsat Tanrısı manasına gelmektedir ve mitolojik bir tanrıdır. Kairos adını Yunan mitolojisinden almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir