Ana Sayfa / EKONOMİ / Kayaşehir TOKİ 2+1 konut kazanan asil yedek isim listesi

Kayaşehir TOKİ 2+1 konut kazanan asil yedek isim listesi

TOKİ, açılımı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı‘dır. Gelir seviyesi düşük ve orta düzeyde olan insanlar için devlet tarafından oluşturulan kuruluştur. Turgut Özal’ın girişimi ile kurulan kurum, birçok ailenin uygun şartlarda barınma ihtiyacını karşılamıştır. 

Yerleşke olarak belirli bir alana oturtturulan binalan planlı şehirleşmeyide beraberinde getirmektedir. İçerisinde okul, cami, market vs. gibi birçok sosyal ve kurumsal insanlara hizmet edecek edecek şekilde düzenlenmiştir. Belirli bir yıldan sonra bakanlığa bağlanan kurum, günümüzde aktif bir biçimde işlevselliğine devam etmektedir. Birçok şehirde insanlara hizmet vermektedir.

Son yıllarda bakıldığnda Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde TOKİ’ye ait binalarla karşılaşmanız olağandır. Maddi gelir seviyesi iyi olmayan ailelerin başvuruda bulunup çekiliş usulüne dayandırılan ev sahibi olma işlemi, belirli bir meblağa ile insanların satışına sunulmaktadır. 

Her şehirde ve ilçede yaygınlık kazanan TOKİ’, şimdi de Kayaşehirde ev sahiplerini bekliyor. TOKİ Kayaşehir 2+1 kurra sonuçları 4 Ekim itibari ile açıklanarak, bu evlere yerleşmeye hak kazananlar listesi yayınlandı. 

Asil ve yedeklerden oluşan Kayaşehir TOKİ listesi yayınlandı. 1.982 dairesi ile insanların hizmetine açıldı. Toplu Konut Projesi ile 05-20 Eylül de kayıtları alınan ve bu konutlara yerleşme hakkı kazanan aileler  4-5 Ekim’de daireleri kurra ile belirlemek üzere Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde toplanacaklardır. 4 Ekimde sadece 2+1 ev kazanan ailelerin daire belirleme kurası çekilecektir. 5 Ekim’de ise 3+1 ve 1+1 konutların kurraları çekilecektir. 

TOKİ’den daire kazanan aileler gerekli meblağayı  16 Ekim-07 Kasım arası Türkiye Halk Bankası İkitelli şubesine yatırdıktan sonra Gayrımenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıktan sonra eve yerleşebileceklerdir. Eğer aldığınız dairenin ödemesini peşin değil de taksitle yapacaksanız sözleşme tarihini kapsayan ay içini takip eden sürede ödeme planı oluşturulacaktır. 

Tüm Liste için tıklayınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir