Kredi Sicil Affı Ne Zaman Bankalar Tarafından Uygulanacak? Bimer Soruları Cevapsız

Mart 13, 2017, 11:15

Kredi kartı borcu olan vatandaşlara iyi haber geldi. 2017 yılı Kredi sicil affı ne zaman uygulanacak.

Bankalara olan kredi borcunu ödeyemeyen vatandaş için güzel haberler geldi. Sicil affı geldi. Henüz uygulamaya geçilmeyen af bankalara olan tüm borcun aftan sonra 6 ay içinde ödenmesiyle vatandaşların kara listeden çıkacağı belirtildi. Kötü sicile sahip ve borcunu ödeyemeyip kara listeye alınan insanlar için uygulanacak bu affın TBMM Plan ve Bütçe komisyonu tarafından onaylandığı belirtildi. Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra af yürülüğe girecek.

Aftan yararlanmak isteyen kredi kartı kullanıcıları kara listeden çıkmak için affın çıktığı günden itibaren 6 ay içinde tüm borcunu kapatması gerekmektedir. Bunun yanında tüm bankalar bu uygulamayı gerçekleştirmeyecektir. Hangi bankanın affı gerçekleştireceğini de bankalarınızdan öğrenebilirsiniz.

Bankalara borçlu olan vatandaşa af geliyor.Kara listeye alınan kişiler 5 yıl boyunca kredi çekemiyor veya herhangi bir bankadan kredi kartı çıkartamıyor. Bu durumdan kurtulma şansı yakalayan kara listeye girmiş kişiler affın açıklandığı günden sonra 6 ay içinde tüm borcu ödeyerek bu aftan yararlanabilir ve bankalardan kredi çekme imkanını tekrar yakalayabilir.

Bu aftan kara listeye girmiş ve kötü sicile sahip kişiler yararlanabilmektedir. Borcunu ödeyemeyn kişilere bir süre sonra banka faiz bindiriyor ve borç her ay biraz daha fazlalaşıyor yine ödeyemeyen vatandaş için artık yasal süreç başlıyor ve kara listeye geçiyor.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.