Ana Sayfa / EĞİTİM / MEB 2017 TEOG 2. Dönem Sınavı Ne Zaman

MEB 2017 TEOG 2. Dönem Sınavı Ne Zaman

23-24 Kasım’da yapılan 1.Dönem TEOG sınavının ardından 2. Dönemin TEOG maratonu başladı. Sekizinci sınıflar için yapılan liseye geçiş sınavı olan TEOG  ilk ddönem sınavının ardından ikinci dönem sınav tarihi belli oldu. TEOG sonuçlarına  göre istedikleri liseye seçme hakkı bulan öğrenciler iki sınavın ortama puan hesabına göretercih ettikleri  liselere yerleşebilecekler.

2.Dönem TEOG Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Sekizici sınıflar 26 – 27 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG 2.Dönem sınavı için gün saymaya başladı. 2.Dönem Teog sınavından sonra tercih sonuçlarını bekleyecek olan öğrenciler puanlarına göre lise tercihi yapabilecekler. Lise eğitimine geçiş yapabilmek için 6 çeşit dersten sınava girecek ve aldıkları puanlarının ortalamalarının ardından puanlarının yeterli geldiği liseler arasından tercih yapabilecekler.

Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Fen Bilgisi ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınava girecek öğrenciler yine iki oturum halinde sınava katılacak. Toplamda 120 dk sürecek olan TEOG Sınavı 26 Nisan 2017 ve 27 Nisan 2917 tarihlerinde iki oturumlu olarak gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir