MEB 2017 TEOG Hesaplama Robotu (Motoru) ÖSYM

Ağustos 9, 2017, 13:40

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında gerçekleşen TEOG sınavı bugün itibariyle bitiyor. MEB 2017 TEOG hesaplama motoru ile notunuzu hesaplayabilirsiniz.

TEOG 2017 maratonu sona ererken, öğrencilerde rahat bir nefes aldı. Başarılarına göre tercih edecekleri Ortaöğretim kurumları için puan hesaplamarını yapacaklar. Bunun için ise MEB TEOG hesaplama motorundan yardım alacaklar. 

TEOG Puanınızı Hesaplayın 

TEOG sınav sonuçlarını hesaplama motoru ile öğrenebilecek olan adaylar 700 üzerinden puan sistemiyle hesaplama yapacaklar. Adaylar  EBA girişi sayfasından saat 14:00’de öğrenebilecekleri sorular ve cevapları ile birlikte yaptıkları net sayılarını ilgili TEOG hesaplama motorunu girdiklerinde aldıkları puanı görebilecekler. Kısacası sınav sonuçlarının kesin açıklanmasından önce ilk ortalama puanlarını görecekler. 

Adaylar alacakları puanın üstüne okuldan gelecek ek puanlarını da ekleyerek bir hesaplama yapmaları gerekecek. Derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri için dört;

T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile Din kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri için ise iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılır.Sonrasında 700 tam puan üzerinden bir hesaplama gerçekleşecek.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.