MHRS giriş: Telefon ile MHRS Hastane Randevusu alma

Nisan 19, 2017, 12:30

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ( MHRS ) aracılığıyla hastane randevusu alabilirsiniz! MHRS telefon ile hastane randevusu alma işlemi nasıl yapılır öğrenin.

Türkiye’nin gelişen teknoloji ile uyumu bir hayli arttı. Özellikle son yıllarda resmi kurumlara bağlı olan işlerin gerçekleştirilmesi için intenet ve teknoloji araçları yoğun olarak kullanılabilmekte.

Bu alanda yapılan bir yeni uygulama ise intenet ve telefon aracılığı ile hastane randevusu alabilmek olarak gündeme geldi. Merkezi Hekim Sistemi yani bilinen adı ile MHRS aracılığıyla gitmek istediğiniz poliklinik ve doktoru da seçerek hastane randevunuzu alabilmektesiniz. Üstelik bu işlemleri yapmak çok kolay.

İSTER İNTERNETTEN İSTER TELEFONDAN

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra hizmetler çubuğundan MHRS’ni seçerek randevunuzu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ALO 182 randevu hattını arayarak hastane randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Önce bulunduğunuz ili seçmeniz ve ardından ilçeyi belirtmeniz gerekiyor. Ardından gideceğiniz hastaneyi seçip, hangi poliklinikte hangi doktordan randevu alacağınızı bildirerek işleminizi tamamlayabiliyorsunuz.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

report Nisan 20, 2017

spam report edildi.

murat ipek Nisan 20, 2017

Gökten kemik yağdı mı