Ana Sayfa / EĞİTİM / Milli Savunma Üniversitesi MSB Astsubay MYO 2017 Öğrenci Temin Mülakat Şartları Ne

Milli Savunma Üniversitesi MSB Astsubay MYO 2017 Öğrenci Temin Mülakat Şartları Ne

Bakan Fikri Işık, toplam 5 bin 268 öğrenci alınacağını açıklamıştı. 19 Nisan- 25 Mayıs tarihleri arasında başvuruların yapılacağı aktarılmıştı. Başvurular için ise girilmesi gereken adres www.msb.gov.tr olarak belirtildi.

Bu üniversitede eğitim almak isteyen adayların Ankara’da 19 Haziran-4 Ağustos tarihleri arasında sınavlara tabi tutulacaklarının altı çizildi. Ankara’da gerçekleşmesi beklenen bu sınavlar için şimdiden hazırlıklar başladı.

Lise mezunu olan ve 21 yaşını geçmemiş, YGS’ye katılmış olan bütün adayların başvurabiliyor. Bu yıl savunma üniversitesi için büyük bir ilgi olacağı ön görülüyor.

Milli Savunma Üniversitesi’den, askeri öğrenciler için duyuru yayınlandı. Bünyesine Astsubay Meslek Yüksekokulu üzerinden personel katacak olan Milli Savunma Üniversitesi’nin detayları açıkladığı belirtildi.

Mülakat şartları neler?

1. Milli Savunma Bakanlığı Astsubay Meslek Yüksek Okullarının 1’inci sınıflarına üniversitelerin ara sınıflarından askeri öğrenci temin faaliyeti kapsamında Kara, Hava ve Deniz Meslek Yüksek Okullarına başvurup fiziki yeterlilik testinden başarılı olan adaylar mülakata çağrılmıştır.

2. Her üç Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvuran ortak adaylar bir kez mülakata girecek, sınav çağrısı bu esasa göre yapılacak, mülakat sonucu diğer okul sınavları için de geçerli olacaktır. a. Mülakat yeri: MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) b. Mülakat tarihleri: 08 Mayıs – 02 Haziran 2017

3. Meslek Yüksek Okulu sınavlarında başarılı olsalar dahi “Askeri Öğrenci Olur” sağlık raporu alamayan adaylar kayıt yaptıramayacaktır. Sağlık raporu “OLUMSUZ” veya devam eden adaylar ön kayıt tarihine kadar sağlık raporlarını tamamlayacaklardır.

4. Mülakatlara gelmeden önce başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi bir kez daha kontrol ediniz.

5. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. Mülakat yeri ve tarihine ulaşmak için tıklayınız… MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ulaşım ve iletişim bilgileri için tıklayınız… Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.msb.gov.tr genel ağ (intenet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir