Miraç Kandili Ne Zaman Nasıl İbadet Edilir? Miraç Kandilinde Hangi Dualar Okunmalı

Haziran 2, 2017, 17:44

İslam dünyasının kutsal günlerinin en yoğun olduğu sezon başladı. Mübarek Ramazan Ayı'nın da yaklaşması ile kandil ibadetleri nasıl yapılır merak edildi. Miraç kandili ne zaman ve nasıl dua edilir açıklandı.

Müslüman alemi için kutsal kabul edilen ve ibadet edilmesi gereken kandil geceleri büyük önem taşımaktadır. Çeşitli önemli tarihlerde gerçekleştirilen kandil ibadetlerinin faziletlerinin ne denli büyük olduğu bir çok din adamı tarafından açıklanmıştır.

Bu yıl 23 Nisan Pazar akşamı gerçekleşecek olan kandil gecesinde yine eller açılacak ve dualar edilerek ibadetler yapılacak. Recep Ayının 27. gecesinde kutlanan kandilde hangi dualar edilmeli ve nasıl ibadet edilmeli merak edenler için din adamları tarafından açıklandı.

MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL DUALAR

Peygamber efendimizden aktarılan bilgilere göre bugünde bol bol zikir edilmeli ve dualar edilmelidir. Kaza ve nafile namazları kılınmalıdır. Bugün de yine bir ibadet olarak küsler barışmalı, gönül alınmalıdır. Kişilerin isimleri ile onlara dualar edilmeli iyi temenniler arşa yükselmelidir.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.