Miraç Kandilinde Tesbih namazı nasıl kılınır|Kandil Namazı Var Mı

Haziran 2, 2017, 17:20

Kandilde merak edilen tesbih namazı nedir nasıl kılınır. Tesbih namazında okunacak dualar nelerdir. Herkesin merak ettiği soruları kısaca cevapladık

Miraç Kandilinde tesbih namazı nasıl kılınır diye merak eden müslümanlar için 4 rekatta kılınacağını belirtelim. 23 Nisan 2017’de Miraç kandili gecesinde Kandil namazı olarak bilinen Tesbih namazı kılmak son derece sevaptır.

TESBİH NAMAZI

Tesbih namazında okunan sureler arasında Subhaneke, Fatiha, Et-tehiyyatü, Allahümme Salli, Allahümme Barik, Rabbena Atina, Rabbenağfirli duaları okunur.

Toplamda 4 rekat kılınan Miraç kandili namazı 300 tesbihe denk gelir. Namaza dua ile başlanır, tesbih çekilir, bir kez daha dua okunur tesbih çekilir. Ardından ise sırasıyla rüku ve secdenin ardından yine tesbih çekilerek namaz bitirilir.

Miraç kandili dahil olmak üzere sonrasında 10 gün boyunca 100 tesbih çekilerek zikirleri yerine getirmek önemlidir. Müslüman aleminde en önemli günlerden birisi olan Miraç Kandili bu yıl 23 Nisan Çocuk bayramıyla aynı güne denk gelmiştir.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.