Nihat Hatipoğlu “Beyin ölümü gerçekleşmiş ama kalbi çalışanın ruhu çıkar mı” sorusuna verdiği cevap Ne dedi

Mayıs 23, 2017, 16:48

Seyircinin, Nihat Hatipoğlu'na yönelltiği "Beyin ölümü gerçekleşmiş ama kalbi çalışanın ruhu çıkar mı?" sorusuna hocanın verdiği cevap şaşırttı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, hafta içi hergün Atv ekranlarında, Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor programı ile seyircisiyle buluşuyor. Hem ekran başındaki seyircinin canlı yayına bağlanarak, hem de stüdyodaki seyircinin fiilen katılım göstererek dahil olduğu programda Hatipoğlu, dini konularda soru işaretlerine açıklık getiriyor. Programın 10 Mayıs tarihli yayınında hocaya yöneltilen bir soru oldukça dikkat çekerken, Hatipoğlu’nun yanıtı ise herkesi şaşırttı.

“Beyin ölümü gerçekleşmiş ama kalbi çalışanın ruhu çıkar mı?” Şeklindeki Soruya Nihat Hatipoğlu’nun Yanıtı

Stüdyodaki seyirci tarafından yöneltilen soru üzerine Nihat Hatipoğlu, vücut fonksiyonları devam eden kişinin ruhunun bedenden ayrılmayacağını ifade ederken, Hz. Musa mucizelerinde geçen ölüyü diriltme konusuna değindi. İngiliz bilim adamlarının yaşamı sonlanan kişiyi belli bir süre hayata döndürme çalışmalarından bahseden Hatipoğlu, Kur’an-ı Kerim’de böyle bir duruma değinildiğini belirtti. Öldürülen kişinin katilinin öğrenilmesi adına 2-3 dakikalık bir süreyle tekrardan hayata dönebileceğini ifade eden ünlü profesör, verdiği bu yanıt ile herkesi şaşırttı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.