POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuru Tarihi Uzatıldı Mı? Son Başvuru Tarihi Hakkında Yeni Gelişmeler

Haziran 2, 2017, 15:49

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce gerçekleştirilecek POMEM 10 Bin Polis Alımı başvuru tarihinin uzatılmasının ardından, son başvuru tarihi hakkında yeni gelişmeler duyuruldu.

Geçtiğimiz aylarda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesi üzerinden yapılan açıklama ile 2017 yılına ilişkin POMEM’e 10 bin polis alımının yapılacağı duyurulmuştu. Yayınlanan duyuruda yapılacak olan alımlarda 9 bini erkek adaylar üzerinden değerlendirilecekken, bin kadarının ise kadın adaylar arasından değerlendirileceği ifade edilmişti. Yapılan duyuruların ardından başvuru süreci 3 Nisan itibariyle başlayan alıma adaylar, başvurularını gerçekleştirirken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden başvuru sürecine dair bir son dakika düzenlemesi gerçekleştirildi.

POMEM 10 Bin Polis Alımı Tarihi Uzatıldı Mı?

KPSS’den minumum 60 puan alma şartı bulunan POMEM 10 Bin Polis Alımı için adaylar başvurularını gerçekleştirirken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan yeni bir açıklama ile başvuru süresinin uzatıldığı duyuruldu. Son açıklamadan önce 3 Nisan 2017 ile 14 Nisan 2017 tarihleri olarak belirlenen başvuru tarihlerinin, 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan konuya ilişkin gelen açıklama ile adaylar bilgilendirilirken, başvuru sürecine dair oluşan soru işaretleri ise açıklık kazandı.

Son Başvuru Tarihine Dair Son Gelişmeler!

Başvuru sürecinin uzatılmasına dair Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra, Polis Akademisi Başkanlığı da bir açıklama yayınlayarak, konuya açıklık getirdi. Polis Akademisi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada; “2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur. Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.” şeklinde yer alan ifadelerle adaylar son gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.