PTT 1750 Sözleşmeli Personel Alacak – İşte Başvuru Şartları

Nisan 18, 2017, 03:11

PTT 1750 personel alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Sözleşmeli personel alımı yapmak için başvuru şartları nelerdir?

PTT, personel alınacağına dair açıklamalarda bulundu. Bu süreçte PTT aynı zamanda personel alımına ait kadro dağılımı ve eleman alınacak bölümler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Devlet Personel Başkanlığı, resmi sitesinde 1.113 adet Gişe ve Büro Görevlisi alımı yapılacağını açıkladı. Bununla birlikte 637 personelin ise sözleşmeli personel olarak alınacağını aktardı.

Ülkemizde istihdam açısından çok ciddi bir artış söz konusu. Bu yılbaşından itibaren özel ve devlet kurumlarında bu konuda çok şiddetli adımlar atılmakta. Vatandaşlarımızın refah seviyesini artırabilmek adına atılan bu adımlar nihayet meyvelerini de vermeye başladı.

İstihdam açısından çok önemli gelişmelerin sağlanması hedeflenmekteyken, çok kısa bir süre içerisinde pek çok kurum personel alımlarının önünü açtı.

Başvuru şartları nelerdir?

1. T.C vatandaşı olmak

2.18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşını gün almamış olmak

3. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak

4. Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak

5. Başka kuruşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak

6. Yapılacak sözlü sınavından başarılı olmak

7. Daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmak

8. 2019 KPSS sınavına girmiş olmak

9. Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak

10. Adli sicil temiz kağıdına sahip olmak.

PTT 1750 sözleşmeli personel olmak için başvuru tarihleri ise 18-23 Nisan olarak belirtildi.  KPSS puanları bu alımlar için çok önemlidir. Başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr intenet adreslerinden yapılacaktır.

1750 sözleşmeli personelin istihdam edileceği pozisyonlarda açık olan her yere alımı yapılan personellerin dağıtımı PTT tarafından yapılacak. Bu alımlar yapılırken önemli olan diğer kısım ise sözlü sınavdır. Sözlü sınavdan başarılı olmayan adaylar bu haktan yararlanamayacaklar.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.