PTT Dağıtıcı Maaşları Ne Kadar? Çalışma Süresi ve Görevleri Hakkında Bilgi

Nisan 18, 2017, 11:36

Eskiden postacı olarak anılan ve günümüz teknolojisiyle dağıtıcı personel olarak lanse edilen meslek grubuyla karşınızdayız.

PTT dağıtıcı personel alımı yaparak yıllardan beri filosunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu durum istihdam kaynağı olurken her sene ciddi personel alımlarının önünü açıyor.

Peki ya PTT dağıtıcı personeller kaç saat çalışıyor ve başvuru şartları neler? Bu noktada Posta ve Telgraf A.Ş bünyesinde taşıyıcı ve ürünleri dağıtan eleman olarak çalışmak istiyorsanız ehliyet sahibi olmalısınız. İstihdama göre araç ya da motosiklet ehliyeti talep edilebilir.

2 Bin 800 Maaş

Bazı şehirlerde yalnızca hafta içi beş gün mesai yapılırken bazı şehirler için Cumartesi mesai kapsamında görünmektedir. Saat olarak ise 08.30 ile başlayıp 17.30 ile son bulan bir çalışma saatine sahiptir. Fakat yoğunluk gibi dış faktörler PTT dağıtıcı çalışma saatlerini değiştirebilir ya da uzatabilir.

En merak edilen nokta olan PTT dağıtıcı personel maaşları ise an itibariyle 2.800 TL çizgisindedir. Bu tutara yemek dahil olup ekstradan kişinin sigortası ilk günden itibaren yapılmaktadır.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.