PTT Önlisans Mezunu Dağıtıcı Alımına Hangi Bölümler Başvurabilir? Aranan Şartlar Ne

Nisan 19, 2017, 16:29

PTT Türkiye genelinde çok sayıda personel alımı yapacağını duyurmuştu. PTT Önlisans mezunu dağıtıcı alımına ilişkin bölümleri de açıkladı. İstenilen şartlar nelerdir?

PTT 637 dağıtıcı personel alımına dair tüm şartları ve tarihleri açıkladı. Alacağı personellerde istediği şartlar doğrultusunda alımlar hızlı bir şekilde gerçekleşecek.Önlisans mezunu dağıtıcı pozisyonda görev alacak adaylar aranan kriterlere uygunluklarında başvurularını yapabilecekler. 

 Önlisans mezunu olan adaylar PTT bünyesinde dağıtıcı pozisyonunda aranan şartlar açıklandı.

BELİRLENEN ŞARTLAR

– Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
– 18 ile 35 yaş arasındao olmak
– Kamu haklarından yasaklı olmamak
​- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
Yukarıda belirtilmiş olan şartlar PTT tarafından aranmakta olup adayların bu şartlara sahip olması gerekmektedir.

 Belirlenen Önlisans Bölümleri

Posta Hizmetleri, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik, Kargo/Kargo hizmetleri, Uluslararası Talşımacılık ve Yönetimi, Uluslararası taşımacılık ve lojistik, Lojistik gibi önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar PTT personel alımı için beliritlen şartalara da uygunlukları taktirde dağıtıcı görevine başlayabilirler.  

 PTT kapsamında dağıtıcı görevinde bulunmak isteyen adaylar başvurularını 23 Nisan tarihine kadar yapabilecekler.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.