Ana Sayfa / GÜNDEM / Referandum Görevli Ücretleri Yatmaya Başladı Mı? Ne Zaman yatar?

Referandum Görevli Ücretleri Yatmaya Başladı Mı? Ne Zaman yatar?

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Anayasa Referandumu’nun ardından, sonuçlara dair kaos ortamı yatıştırılmamışken, yetkililerden de henüz bir açıklama gelmiş değil. YSK, referandum sonuçlarına ilişkin çıkan pürüzleri değerlendirme sürecindeyken, yer yer yapılan açıklamalarla vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor. Bu süreçte, referandumun doğal sürecine ilişkin açıklık getirilmesi gereken sandık görevli ücretleri için henüz bir açıklama yapılmaması ise soru işaretlerine neden oldu. Ancak bu durumda referandum tarihinden önce YSK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama ele alındığında, ücretlerin ödeneceği tarih belli diyebiliriz.

Referandum Görevli Ücretleri Yatmaya Başladı Mı?

Yüksek Seçim Kurulu’nun referandumdan önce yapmış olduğu açıklamaya göre, sandık görevli ücretlerinin, günlük olarak yatırılacağı duyurulmuştu. Şu an referandum sonuçlarının değerlendirilme süreci nedeniyle ücretlerin yatmaya başlaması pek mümkün gibi görünmüyor. Sandıklarda görevli kamu çalışanları konuya ilişkin bir açıklama beklerken, YSK’dan ise güncel bir açıklama gelmiş değil.

Referandum Görevli Ücretleri Ne Zaman Yatar?

Belirttiğimiz üzere referandum görevli ücretlerine dair, henüz yetkili kurumlardan güncel bir açıklama yapılmış değil. Ancak görevli ücretlerine yönelik YSK tarafından yapılan son açıklamada, ücretlerin 16 Nisan 2017 tarihi itibariyle 1 ay içerisinde yatırılmaya başlanacağı duyurulmuştu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir