Ana Sayfa / SİYASET / Rus uçağının kara kutusu her şeyi açıklayacak

Rus uçağının kara kutusu her şeyi açıklayacak

Rus uçağının kara kutusu her şeyi açıklayacaktır ama üstünde durulan ihtimallerin teknik arıza ve pilot hatası olduğudur. Bu tür durumlarda yaşanabilecek bilgi kirliliğine karşı oldukça dikkatli olmak gerekiyor çünkü burada iki ülkenin ilişkilerinin oldukça yaygın olması çok önemlidir. Rus uçağı Karadeniz’de düşmüş ve uçakta canlı olan her şey yaşamını yitirmişti. Uçağın parçaları, enkazı ve aynı zamanda kara kutusu da denizden çıkartılmaya çalışılıyor.

BİLGİ KİRLİLİĞİNİN OLUŞMAMASI GEREKİYOR

Bazı ileri gelen düzeylerden bu düşüşün bir sabotaj olabileceği söylense de Rus yetkililerden gelen açıklamaların sabotaj değil teknik arıza nedeniyle olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu durumu ortaya çıkarmak için kesinlikle bir an önce kara kutunun açılması ve bütün bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor. Teknik arıza durumunda aslında çok daha değişik durumlar ortaya çıkabilir ama burada önemli olan şey pilot hatalarıdır.

PİLOT HATASI VE TEKNİK NEDENLER UÇAĞIN DÜŞÜŞ NEDENİ

Pilot hatasının da en üst düzeyde olabileceği teknik sorunlarla birlikte bu sorunların tavan yapabileceği gerçekten bizleri korkutuyor. Çünkü olası ihtimalleri ve senaryoyu düşündüğümüzde teknik arıza ve pilot hataları birleşince bu tür kazaların olmasına engel olunamaz gibi akıllara geliyor. Bunun önüne geçmek için bakımları ve eğitimleri taze tutmanın gerekliliği ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir