Ana Sayfa / SAĞLIK / Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman Başlayacak?

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman Başlayacak?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ personel alımına ilişkin gerekli duyuruyu yaptı. Binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği personel alımı ne zaman yapılacağına ilişkin sonunda son noktası konuldu.

2017 yılı için alınacak personel sayısı 16 bin 500 olarak belirtildi. Bu sayının 3 bin 900’ünü atadıklarını belirten Akdağ, geri kalan 12 bin 500 kişiyide önümüzdeki iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. Şimdi binlerce kişi bu alımlar için başvuruların ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor.iki ay içerisinde başvurular başlayacak ve atama işlemleri de gerçekleşecek. 

Sağlık Personeli Alımına ilişkin Detaylar

İki ay içerisinde kadroya alınacak olan 12 bin 500 sağlık personeli için Recep Akdağ bazı açıklamalarda bulundu. Akdağ “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.”dedi.

Sağlık personeli olmak için gün sayan adaylar için büyük şans iki ay içerisinde gelecek. Çok ciddi bir rakamla personel atamaları gerçekleşecek.Çoğu insanında hayali gerçeğe kavuşmuş olacak. 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir