Sandığımdan ne çıktı? Sandığımdan çıkan oy merak edenler Sonuç sorgulama

Nisan 17, 2017, 13:08

Referandum dün akşam itibariyle sona ererken, sonuçlarda son halini aldı. Sandığımdan ne çıktı diye merak edenler sonuç sorgulama ekranından öğrenebilirler...

16 Nisan refarandum heyecanı sona ererken, sonuçlarda kesinleşmeye başladı. Türkiye genelinde yapılan sonuçlara göre %51,4 “Evet” oyu ile anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi kabul edildi. Seçmen ise kendi kullandığı oy sandığından “Evet”mi “Hayır” mı çıktığını merak ediyor. Toplamda 55 milyon 319 bin 222 seçmen oy kullandı.

Sandığımda Hangi Karar Önde?

16 Nisan Pazar günü Türkiye sandık başında kararını tek oyuyla belirledi. Gizli yapılan tercihle vatandaşlar hür iradeleri ile son noktayı koydu. Seçmenler ise şimdi oylarını kullandıkları sandıktan hangi kararın çıktığını sorguluyor. Sandık başına giden Türkiye 16 Nisan’dan itibaren yeni bir Anayasa’ya sahip oldu.

CHP’nin  oluşturduğu sandık takip sisteminden sandık numaranızı girerek hangi kararını çıktığını intenet ortamında görebilirsiniz. Bu sistemle her seçmen istenilen bilgileri girdiklerinde sandıklarından hangi kararın önde olduğunu görebilecekler.

CHP’NİN SANDIK TAKİP ARACI İÇİN TIKLAYINIZ

DİKKAT: CHP’nin sandık kontrol aracı ile verdiği bilgiler, YSK’nın resmi sandık sonuçları değildir. CHP’nin parti olarak sandıklardan topladığı verilerdir.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.