Sicil Affı Ne Zaman Uygulanacak? Sicil Affı Uyguması Son Dakika Binali Yıldırım Açıklaması

Nisan 3, 2017, 16:58

Başbakan Binali Yıldırım vatandaşların merakla beklediği sicil affı için tarih verdi.

Milyonlarca vatandaşın aylardır beklediği sicil affı için müjdeli haber geldi. Kamuoyu ve basının baskısı sonucunda sessizliğini bozan Bakan Tüfenkçi açıklama da bulundu. Memleket meselsi haline dönen sicil affı süreci vatandaş tarafından büyük tepki görmüştü. Bakan Tüfenk, bankalar ile görüşmeler yapılacağını ve sicil affının uygulanması için gerekli takibin yapılacağını söyledi.

Türkiye’deki büyüme oranının beklenilenin altında olduğunu söyleyen Bakan Tüfenk, sadece sanayi esnafı değil küçük esnafa da gerekli teşviklerin yapıldığı yönünde açıklamalarda bulundu.

Diğer taraftan bankalar ile en kısa sürede toplantı sürecine girilerek sicil affının uygulanmasını ve bu konuda gerekli önlemler ile takibinde peşinde olacaklarını da belirtti. Başbakan Binali Yıldırım ise geçtiğimiz günlerde şu açıklamalarda bulundu.

16 NİSAN’DAN SONRA

Başbakan Yıldırım, “Gece gündüz çalıştık, MHP ile birlikte müzakere ederek yaptık. Mecliste bir ay konuşuldu, her detay konuşuldu. CHP, orada kürsüleri işgal etti. Şimdi de meydanlarda kuzu taktiği yapıyor. Kızmıyor, cevap vermiyor, unutturmaya çalışıyor. Eski sicilini düzeltmeye çalışıyor. Hani sicil affı geliyor ya. Sicil affını 16 Nisan’dan sonra yapacağız CHP’ye. Biraz daha takip edelim, bu iyi halini biraz daha izleyelim.” dedi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.