Ana Sayfa / EKONOMİ / Sıfır Faizli KOSGEB 2017 Kredi Başvuru Tarihleri ve Başvuru Sayfası

Sıfır Faizli KOSGEB 2017 Kredi Başvuru Tarihleri ve Başvuru Sayfası

Sıfır faizli KOSGEB kredisi veren bankalar hangileri? Kosgeb kredisinde ne gibi şartlar aranıyor? KOSGEB başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim?

KOSGEB kredi ve desteklerinde bankalarla protokol imzalayarak desteklerin finansmanını sağlar. Sıfır faizli esnaf kobi işletme desteğinde KOSGEB, toplam 9 banka ile anlaşma sağlamıştır. Bu süreçte vatandaşlarımızı sahada teşvik etmek adına 50 bin TL faizsiz kredi çekme imkanı tanınmıştır.

Sıfır faizli kosgeb anlaşmalı bankalardan 50 bin TL faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Esnaflarımız için sıfır faizli kosgeb kredisi veren bankalar aşağıda yer almaktadır;

  1. Ziraat Bankası
  2. Vakıflar Bankası
  3. Halk Bankası
  4. Akbank
  5. Yapı ve Kredi Bankası
  6. Garanti Bankası
  7. Denizbank
  8. İş Bankası
  9. QNB Finansbank

Kredi desteğiyle birlikte 11 milyar Türk Lirası civarında bir sıcak para girişi olacağı belirtilmekte. Geçen yapılan KOSGEB kredilerinde biraz daha kredi kaldığının altı çizildi. Bu kalan kredinin ise bir sonraki yıla devredilmeyeceği, küçük işletmelere devredilmesinin daha iyi olacağı öne sürüldü. Küçük işletmelerin de sahada daha aktif rol alması için bu durum çok büyük önem arz ediyor.

Sıfır faizli kosgeb kredisi şartları nelerdir?

Protokol yapılan bankalar, teminat ve kefalet konusunda olumlu değerlendirme yapacaktır. Bu süreçte daha önce KOBİ için başvuru yapanların başvuru yapmasına gerek kalmıyor. Yani geçen yıl KOSGEB kredisi alan bir esnaf bu yıl da isterse KOSGEB kredisi alabilme imkanına sahip.

Bununla birlikte daha önce KOBİ başvurusunda bulunamayan küçük işletmeler de bu yıl da değerlendirmeye alınacaklar. Net satış hasılatı 1 milyon liranın altında olan ve 10 kişiden az çalışanı olan işletmelere öncelikli destek sağlanacağını da unutmamak gerekiyor.

Yapılan değişikliklerin ardından girişimcilerin KOSGEB’e 31 Aralık 2017’ye kadar başvurabileceğine dikkat çekmekte fayda var. KOSGEB kredisinin kabul edilmesinde bir bilgi daha aktarmak gerekiyor. O da 31 Aralık 2017’ye kadar işletmelerini açmadan KOSGEB’e müracaat edenlere KOSGEB kredisi sağlanacağı yönünde.

Girişimcilerin formları, işletmelerin karlılık, sürdürülebilirlik ve fırsatlar açısından değerlendirmeye tabii tutulacak. Yapılan değerlendirmeler sonucunda olumlu veya olumsuz netice esnaf adayına bildirilecek.

Sıfır faizli kosgeb 2017 giriş sayfası http://kredi.kosgeb.gov.tr adresi üzerinden gerekli bilgileri doldurarak başvuru sonucunuza erişebilirsiniz. Bu adres üzerinden sıfır faizli kosgeb başvuru sonucunu öğren.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir