Ana Sayfa / GÜNDEM / Şırnak’tan Acı Haber Geldi: 2 Şehit, 5 Yaralı

Şırnak’tan Acı Haber Geldi: 2 Şehit, 5 Yaralı

İHA’dan alınan bilgiye göre Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında basma düzeneğe sahip el yapımı patlayıcılara basılması sonucu 2 askeri personelin şehit olduğu ve 5 askeri personelin ise yaralandığı haberi geldi.

Gerçekleşen operasyonlar sırasında bir 1 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinden ise bir açıklama yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden gelen açıklamada “Bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla güvenlik korucularıyla takviyeli 6 komando taburu, 2 Jandarma Özel Harekat Taburu ve 7 Motorlu Piyade Kolu’ndan toplam bin 567 personel 04, 07 Ocak 2017 tarihinde Gabar Dağı bölgesinde Şehit P. Er Bayram Kardaş Müşterek Operasyonu icra edilmiştir. Terör örgütü tarafından kritik önem atfedilen sarp arazi yapısına sahip olan bölgeye komanda birlikleri teröristlerin kaçışını engellemek ve baskın etkisi oluşturmak maksadıyla hava hücum harekatı ile indirilmiştir. Operasyona 5 Skorsky, 1Coguar, genel maksat helikopteri ve 2 atak taarruz helikopteri kullanılmış insanlı, insansız hava araçları ile istihbarat desteği sağlanmıştır” denildi.

BÜYÜK OPERASYON GERÇEKLEŞTİRİLDİ

110 Kilometrelik alanda yapılan operasyonlarda , terör örgütü tarafından sığınak olarak kullanılan bir çok mağara ve büyük miktarda malzeme ele geçirildi.  110 kilometrelik alanın tamamının tarandığı belirtilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir