Ana Sayfa / SİYASET / Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İdam Açıklaması!

Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İdam Açıklaması!

16 Nisan referandum seçimlerinin sonuçlanmasına dair bazı önemli açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin adil bir düzende gerçekleşmediği, mühürsüz oy pusulalarının işleme konulduğu ve bu da seçim sonucunu etkilediğinden dolayı gölge düşürdüğünü söylerken, bugün yepyeni bir açıklama ile ekran karşısına geçti.

 Kılıçdaroğlu İdama Karşı

CHP Genel Başkanı ve Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  bugün itibariyle idam konusunda son kararını belirtti. Referandum gecesi halka konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan” İdam dosyası bana getirilirse onaylarım” demişti. Hatta “Kılıçdaroğlu ‘da idamın geri getirilmesine tamam diyeceğini söylemişti” ifadelerini kullandı.

CHP liderinden cevap gecikmedi.”Ben böyle birşey hatırlamıyorum ama o nereden hatırlıyor, bilmiyorum” dedi. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu idam konusundaki fikrini de beyan etti. “Yeni maceralara gerek yok, idama karşıyım” diyerek sözlerine ekledi.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sonrasında ise gündeme dair bazı açıklamalarda da bulundu. referandum seçimlerinden sonra itiraz ettikleri oy pusulaları için kararın çıkmasını bekleyen genel başkan, idam konusunda oldukça kararlı olduğu da gözlerden kaçmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu”Biz evrensel hukukun gereğine inanırız ve onun yapılması gerektiğini düşünürüz. Türkiye Cumhuriyeti yeni maceralara falan sürüklenmemeli. İstiyorlarsa getirsinler, çoğunlukları var. Götürsünler referanduma. Yeni düşüncelere, arzulara belki ihtiyaçları vardır. Yapıyorlarsa götürsünler referanduma.” dedi.

Bu nedenle idam konusunda CHP’den ret cevabı alan Cumhurbaşkanı, idam konusunda tekrar halk oylaması yapabileceği konuşuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir