Ana Sayfa / GÜNDEM / Sondakika! Şırnak’ta Bir Kömür Ocağında Göçük Sonucu 6 İşçi Hayatını Kaybetti ve 2 İşçi Yaralı!

Sondakika! Şırnak’ta Bir Kömür Ocağında Göçük Sonucu 6 İşçi Hayatını Kaybetti ve 2 İşçi Yaralı!

ŞIRNAK’TA KÖMÜR OCAĞINDA GÖÇÜK

Şınak Kömür Ocakları bölgesinde 3 no’lu kömür ocağında meydana gelen göçükte toprak altından çıkarılan 7 işçiden 6’sı tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Kurtarılan işçilerden birinin ise yaralı olduğu bilgisi bölgeden ulaşan ilk bilgiler arasında…

Cudi Dağı eteklerinde Şınak ile Cizre arasında bulunan bölgede 3 no’lu açık kömür ocağında bugün saat 15:00 sularında göçük meydana geldi. Olayın ardından bölgeye UMKE ve AFAD ile sağlık ekipleri sevk edildi.

Çevredeki maden ocaklarında çalışan işçilerin de yardımlarıyla kurtarma ekiplerinin göçük altından çıkardığı 7 işçi, bölgede bekleyen ambulanslarla Şınak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 işçinin ise tedavisinin devam ettiği aktarıldı. Göçük altında kalan 1 işçi de yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

ENERJİ BAKANLIĞI: MADEN KAÇAK!

Meydana gelen olayla ilgili ilk açıklamayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptı: “Şınak’ta meydana gelen kazanın olduğu maden sahası, işletme ve iş güvenliği riski barındırdığı için MİGEM tarafından 2013 yılında faaliyete durdurulmuş bir sahadır. Kazanın meydana geldiği saha için MİGEM tarafından verilmiş bir çalışma ruhsatı söz konusu değildir. Yürütülen çalışma kaçak işlemdir!”

KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili olarak aktarılan bilgilere göre yaralılar hastanelere kaldırılırken meydana gelen göçükte başka işçilerin de kalmış olabileceği ihtimaline karşılık kurtarma çalışmaları devam etmekte.

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/sinakta-komur-ocaginda-meydana-gelen-gocukte-enkaz-altinda-kalan-isciler-var-h163.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir