Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 50 Memur Alımı İlanı Paylaştı Personel Alım Şartları Neler

Mayıs 15, 2017, 15:52

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yeni bir personel alım ilanı geldi. İlana göre 50 personel alımı yapılacak ve şartları da belli oldu.

Bu yıl yayınlanan memur ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Sosyal Güvenlik Kurumu’na personel alımı yapılacağına dair bir ilan yayınlandı. İlana göre kuruma toplamda 50 yeni personel alınacak.

Kurum tarafından paylaşılan ilan ile birlikte başvuru yapmak isteyen adaylar şartların neler olduğunu ve alımların hangi pozisyon için yapılacağını merak etti. Şimdiden büyük ilgi gören iş ilanının detayları duyurunun içeriğiyle birlikte netlik kazandı.

ALIM ŞARTLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu kendi bünyesinde çalışmak üzere 50 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Başvuracak olan adayda ilk olarak 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olması aranacak. 35 yaşını doldurmamış olmak ve erkek adaylar için askerliğin yapılmış veya muaf olunması şartı yer almaktadır. 2015/2016 yıllarında gerçekleştirilmiş KPSS sınavından KPSS46, KPSS113, KPSS118 puan türlerinden en az 80 puan almış olmak gerekmektedir.

Alımlar için SGK’nın resmi web sayfasını takip etmeniz gerekli.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.