Ana Sayfa / MEDYA / Söz Dizisinde Askerlerin Numarası Neden 571 ile Başlıyor?

Söz Dizisinde Askerlerin Numarası Neden 571 ile Başlıyor?

Son dönemde adından oldukça söz ettiren bir dizi olan SÖZ dizisi ülkemizde oldukça fazla bir izleyici kitlesine kısa sürede ulaştı. Vizyonlarda gösterilen Dağ filmlerinden sonra oldukça popülerleşen asker temalı çekimlerin bir yenisine de Söz dizisi eklendi.

Başrollerinde Tolga Sarıtaş, Serhat Kılıç ve Mehmet Özgür’ün oynadığı Söz dizisi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Diziyi seven kesimin bir anda çoğalması dizinin akıbeti konusunda da büyük bir rol oynuyor. İlk başta 9 bölümlük olarak planlanan dizi şu anda 2. sezon için de onay almış durumda. Durum böyle olunca dizi hayranları dizideki en ufak ayrıntılara dahi dikkat etmeye başladı. Yayınlandığı günden bu yana bir sonraki bölümünde ne olacağı merak edilen dizideki bir detay hakkında çokça spekülasyon yapılıyor.

571 NE ANLAMA GELİYOR ?

Dizide özel bir timi canlandıran ekibin üniformalarının kol-omuz hizasında 571 sayısının yazdığı bir kısım dikkat çekiyor. Herkesin çokça merak ettiği 571 sayısının anlamı da ortaya çıktı. İslâm dini peygamberi Hz.Muhammed (SAV) ‘in doğum tarihi olan 571 tarihinin bu şekilde omuzlarda taşınması dizi izleyenleri tarafından büyük bir alkış toplamayı başardı. 571 sayısının önemi müslümanlığı ilk kabul eden Türk devletlerinden itibaren büyük bir önem arz ediyordu. İslâm dinini yaymak için büyük mücadeleler veren eski Türk devletleri, özellikle de bu görevle tarihini sürdüren Osmanlı Devletinin bir devamı olarak düşünülen bu askerlerin mücadelesinde en büyük destekçilerinin Hz. Muhammed olduğu belirtilmek isteniyor.

Bir Yorum

  1. Yorumunuz bence saçma. öyle birşey düşünüldüyse tebrik etmek lazım ama Erdem Yarbay da 571 değil 57 yazıyor. Bu timin kodu gibi birşey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir