Anasayfa / Gündem / Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den ortak av yasağı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den ortak av yasağı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den ortak bir av yasağı açıklaması geldi. Ayrıntılar haberimizde…

Geçtiğimiz günlerde yaşanan orman yangınları nedeniyle alınan önlemler, THY’nin uçak envanteri gibi birçok konu tartışma konusu oldu. Yangınların azalmasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den ortak bir av yasağı açıklaması geldi.

İşte Av Yasağı Gelen İller

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde ortak bir basın açıklamasında bulundu. İki bakan yaptıkları açıklamada Antalya ve Muğla’nın yangından etkilenen bölgelerinde av yasağı uygulanacağını açıkladı.

Av yasağının yangından etkilenen ağaçların ve canlıların kendilerini daha kolay onarabilmesi amacıyla uygulama konduğunu ifade eden Pakdemirli ve Dönmez, ağaçlandırma çalışmalarına destek olmak amacıyla iş makinelerinin de ilgili bölgelere gönderildiği belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir