Taşeron İşçi Alımı 28 Nisan 2017 Son Dakika Kadro Açıklaması Haberleri Cumhurbaşkanı Ne Dedi

Haziran 2, 2017, 17:44

Taşeron işçiler referandum sonrası tamamen hükümetten gelecek haberleri bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden sonra daha fazla umutlanan taşeron işçi haberleri her gün derlenerek sizlerle olacak.

Taşeron işçilerin kadroya alınmaları hususunda uzun süredir gündem karışık. Bilhassa Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yöndeki cümleleri işçileri heyecanlandırdı.

Kamu personeli olmayı bekleyen taşeron işçi sayısının zannedildiğinden çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor. Ancak referandum sonrasında yapılması planlanan kamu personeli reformu ile bu noktada sorunların çözüleceği düşünülüyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kamu personeli reformu ile beraber 2017 yılı içerisinde alımların başlayacağının altını çizdi. Bu reform kapsamında işçilerin yalnızca iki standardı yerine getirmesi gerekiyor. 65 yaşını doldurmamış olmak ve emekliliğe hak kazanmamış olmak ilk madde olarak geçiyor.

Bir diğer madde ise 2016 Kasım ayından itibaren taşeron işçi olarak çalışıyor olması gerektiği vurgulanıyor. Ortalama 750 bin taşeron işçinin kadroya geçmesiyle işsizlik oranında ciddi bir düşüş yaşanacağının altı çiziliyor.

ERDOĞAN NE DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan taşeron işçilerin hakkında müjdeli haberi verdi ve “Aynı şekilde işçiler ve taşeronlar konusunda sayın Başbakan’ın da ifade ettiği gibi talimatlar verildi. O süreci de yakından takip edeceğiz.” dedi.

MÜEZZİNOĞLU “2017’DE BİTECEK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu reformun işçiler lehine geliştirildiğini vurguluyor. Yeni reform ile birlikte taşeron işçilerin kadroya geçmesi 2017 sonuna kadar tamamlanmış olacak. En azından şu sıralar gündemde olan tasarının bu şekilde olduğunu belirtmeliyiz.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.