Taşeron İşçiler 1 Mayıs Gününe Kadro Açıklaması İle Girmek İstiyor Hükümet ve Sendika Görüşmelerinde Son Durum Ne

Haziran 2, 2017, 18:01

Taşeron işçiler 1 Mayıs işçi bayramına mutlu olmak istiyorlar. Hükümet ve sendikalar görüşme sağlayacak. 1 Mayıs işçi bayramında müjdeli bir haber bekliyor. Taşeron konusu ile ilgili son durum...

Türk-İş başta olmak üzere ve diğer sendikalar bugün itibari ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı ziyarete gitti. 1 Mayıs işçi bayramına çok az bir süre kala taşeron artık güzel bir haberin gelmesini ve hak ettikleri değeri görmek istiyorlar. 

Taşeron Konusu Yine Gündemde Yok

Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sendikalaralar olan görüşmesinde yine taşeron konusu konuşulmadı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada sadece 1 Mayıs işçi bayramı ile ilgili gerekli açıklamalar yaptı.”Önemli olan 1 Mayıs’ın, emeğin bayramı olarak kutlanabilmesi. Huzur ve güven içinde olması, birinci önceliğimiz. ‘Taksim’de olacak’ ısrarı, güvenlik ve emniyet açısından bir sıkıntı yoksa yapılabilir” dedi. 

Taşeronların gözü kulağı Çalışma Bakanlığı’nda olsa da henüz net bir yanıt gelmedi. Bu sebeple Taşerona kadro şu an için söz konusu değil. Çalışmaların devam ettiği ve 1 Mayıs’a yetişmeyeceği de yapıaln açıklamalardan da kesinlik kazandı. Yapılan tüm görüşmelerden taşeron konusu ile ilgili bir sonuç çıkmadığı anlamına geliyor. Bugün yapılan Sendikalar ve Bakanlık görüşmelerinden de şuan için taşeron işçileri sevindirecek haber gelmedi. 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.