Ana Sayfa / GÜNDEM / Taşerona Kadro İçin Son Durum Takvimi 24 Nisan’da Belirlenecek

Taşerona Kadro İçin Son Durum Takvimi 24 Nisan’da Belirlenecek

Başbakan Binali Yıldırım2dan kadro bekleyen işçiler için açıklama geldi. Başbakan Binali Yıldırım, kadro ve 4C sorunun çözümü için gerekli talimatları verdiğini söyledi.

Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi Geldi

Kadro bekleyen işçiler heyecanlı ve umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Referandum’dan sonra çalışmalarına başlanılacağı söylenen kadro çalışmalarının akibetini merak eden işçiler kendilerine verilen kadro sözünün ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Taşeron işçilerin kadroya alınabilmesi maddeler halinde kadro formülü hazırlandı. Kamu İdareleri, belediyeler ve il özel idarelerindeki 720 bin asıl ve yardımcı iş yapan taşeron personel, düzenleme kapsamında yer alıyor. 

1 Kasım’dan önce taşeron işçilerin kamu kurumlarında çalışıyor olması ve hala çalışıyor durumunda olması gerekiyor. Devlet memurluğuna atanmak için aranan niteliklere uygun olan işçiler yasa çıktıktan sonra 1 ay içerisinde kendi kurumlarına başvuru yapabilecekler. Kamuya alınacak personel için 12 ay boyunca ve tam zamanlı olarak çalışıyor olması şartı aranıyor. Kamu kurumlarının ihtiyacı olduğu kaar personel alaımı yapılacak. Kamuya geçişte kişinin mesleği ve kamu hizmetini yapabilmesi için gerekli bilgi ve donanıma sahip olduğunu belirlemeye yönelik sınav yapılacak.  Her kurumun özelliğine göre yapılacak sınavın, ayrıntıları tasarı da belirlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir