Anasayfa / Gündem / Tediye Ödemelerinin İkinci Taksiti Mayıs Ayında

Tediye Ödemelerinin İkinci Taksiti Mayıs Ayında

Taşerona tediye ödemesi Mayıs ayında yapılacak. Salgın ile mücadele kapsamında taşeron işçileri de unutulmadı. Tediye ödemesi alan işçilerin ikinci taksiti Mayıs ayında yatırılacak. Net tarih ve tediye ödemelerinin yapılacağı diğer aylar taşeron işçileri tarafından merak ediliyor.

Korona virüs ile mücadele de taşeron işçilerine müjdeli bir haber geldi. Tediye ödemelerinin ikinci taksitinin Mayıs ayında yatırılacağı açıklandı. Maddi sıkıntı yaşanmaması için bu kararlar alınmıştır.

Tediye Ödemelerinin İkinci Taksiti Mayıs Ayında Yatırılacak

Çalışanlara korona virüs salgını nedeniyle devlet tarafından destek sağlanmaktadır. Devlet desteği taşeron işçilerine de yapılacak. Mayıs ayında taşeron işçilerine tediye ödemelerinin ikinci taksiti yatırılacak.

İkinci taksiti kapsamında 13 günlük tediye ödemesi Mayıs ayında yatırılacak. Taşeron işçilerine toplam 52 gün olan tediye ödemelerinin 13 günlük kısmı ödenecek. Ödemeler 4 eşit taksit şeklinde gerçekleştirilecek. Korona virüs salgını nedeniyle bu ödemenin ikinci taksiti Mayıs ayına çekildi.

Taşeron İşçilere Tediye Ödemesi

Taşeron işçilerine 52 günlük tediye ödemesi 4 eşit taksit şeklinde gerçekleşmektedir. İlk taksit ödemesi gerçekleşen tediye ödemesinin ikinci taksit ödemesi Mayıs ayında gerçekleşecek. Korona virüs salgını nedeniyle ödemeler erken yapılacak.

Tavsiye :  Menajerimi Ara Beren Kimdir? Yaprak Medine'nin hayatı!

Mayıs Ayı Tediye İkinci Taksit

Taşeron işçilerine verilen tediye ödemeleri Mayıs ayında gerçekleşecek, ödemeler maaşlara göre şu şekilde olacak:

-2,943 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 913 TL

-3,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 929 TL

-3,500 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 1,084 TL

-4,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 1,239 TL

-4,500 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 1,394 TL

-5,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 1,548 TL

-Yer altında çalışan asgari ücretli taşeron işçilere en az 4.297 TL.

Taşeron İşçilere Verilen Tediye Ödemelerinin Taksitleri Ne Zaman?

Mayıs ayında ikinci taksitinin yapılacağı açıklanan taşeron tediye ödemelerinin diğer taksitlerinin ne zaman yatırılacağı merak ediliyor. 52 günlük ödemeler 4 eşit taksit ile 13 günlük olarak yatırılmaktadır. Salgın nedeniyle ikinci taksit Mayıs ayında yatırılacaktır.

Üçüncü ve dördüncü taksit Ağustos ve Aralık aylarında yatırılacaktır. Ödemelerin ikinci taksiti 22 Mayıs’ta taşeron işçilerin hesaplarına yatırılacak. Bu tarihin bayram nedeniyle erkene çekilip çekilmeyeceği ile ilgili net bir açıklama yapılmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir