Tekin Acar Kozmetik Fransızlara Satıldı

Nisan 18, 2017, 12:33

Türkiye'nin başarılı kozmetik firmalarından Tekin Acar satılıyor! Köklü kozmetik firmasını Fransızlar satın alıyor ve firma başka bir kurum ile birleşiyor.

Türkiye’nin en köklü ve bilindik kozmetik firmaları arasında yer alan Tekin Acar bir süredir ekonomik krizleri ile gündemdeydi. Kurum sahibi Tekin Acar, son aylarda artık kira, maaş ve faturalarını dahi ödenmekte zorluk çektiğini, diğer tüm işlerinden elde ettiği gelinibi buraya yığdığını açıklamıştı. Uzun yıllar boyunca yaptığı büyük çalışmalarla Türk kozmetik sektörünün öncüsü haline gelen ve ülke genelinde 80 mağazası bulunan Tekin Acar’ın satılmasına karar verildi. 

SEPHORA SATIN ALIYOR

Dünyanın en popüler kozmetik firmalarından olan Sephora, 1969 senesinde temelleri atılmış olan Fransız bir markadır. Kendi ürünleri ile beraber haklarını aldığı parfüm ve kozmetik ürünlerini de mağazalarında satan Sephora’nın dünya genelinde 1700 mağazası bulunmaktadır. Sektörde bir hayli zorluklar yaşandığını dile getiren Acar, kendisine ait olan kozmetik firmasını Sephora’ya satma kararı aldı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.