Ana Sayfa / GÜNDEM / THY Kabin Memurluğu Alımı İlanı Verdi | Şartları Neler

THY Kabin Memurluğu Alımı İlanı Verdi | Şartları Neler

Dünyanın en büyük havayolları şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, büyümeye devam ediyor. THY, yeni personel alımlarının yapılacağını duyurdu. 8 bin kabin memurunu işe alacak olan Türk Hava Yolları ilerleyen zamanlarda bu sayının artacağını da açıkladı.

Türk Hava Yolları 8 Bin Kabin Memuru Alacak

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile biraraya gelen, THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan 10 bin kabin memurunun çalıştığını belirterek, bu sayının 2023 yılına kadar 18 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Uçakta oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında kabin memuru adaylarının her türlü eğitimi aldıklarını vurgulayan Yonca Ceylan, şu sıralar gündeme gelen uçakta doğum ile ilgilide eğitim aldıklarını öğrencilere açıkladı. Kabin memuru olmanın güzel yanları olduğu kadar zorlu şartaları hakkında da bilgi veren Ceylan, öğrencileri merak ettikleri konular hakkında aydınlattı.

Türk Hava Yolları kabin memuru ilanına başvuracak olan adayların, 1987-1996 tarihleri arasında doğmuş olmaları, en az önlisans mezunu ve iyi derecede ingilizce bilmeleri, adli sicil kayıtları temiz ve adli sicil arşiv kaydı bulunmaması gerekmektedir.

THY – Türk Hava Yolları – Kariyer İlanları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir