TÜİK Verilerine Göre Hangi Bölümden Mezun Olanlar İşsiz Kalmıyor

Nisan 18, 2017, 12:11

Yapılan araştırmalar doğrultusunda TÜİK verilerine göre, hangi bölümden mezun olanların işsiz kalmadığı açıklandı.

Üniversiteye girişte ön adım olan tercih döneminin yaklaşmasıyla, üniversite adaylarının işsizlik riskini ekarte ederek doğru tercihi bulmaları için TÜİK konuya ilişkin anket düzenledi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafınca düzenlenen, Hane Halkı İşgücü Anketi ile yurt genelinde mezun olunan bölümlerin, iş istihdamı oranları açıklandı.

Anket sonuçlarını açıklayarak, üniversite adaylarına etkili bir yol haritası çizen TÜİK, hangi bölümlerden mezun olanların işsiz kalmadığını da açıkladı.

TÜİK Verilerine Göre Hangi Bölümler İşsiz Kalmıyor?

Türkiye genelinde yapılan anket sonuçlarında TÜİK verilerine göre mesleki ve teknik eğitim merkezli bölümlerden mezun olanların işsizlik oranının oldukça düşük olduğu açıklandı. İş istihdamı bakımından yapılan araştırma sonucunda veterinerlik başı çekerken, mühendislik, sağlık ve çevre bilimleri de bu sıralamada bölümü takip ediyor.

Sağlık Bilimleri ve Teknik Bilimler gibi fakültelerden mezun olanlar işsizlik problemiyle karşılaşmazken, Sosyal Bilimler ise yurttaki en fazla işsiz mezun sayısına sahip fakültelerin başında geliyor.

 

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.