Ana Sayfa / GÜNDEM / Türk jetlerine El Bab’da kara bulut engeli

Türk jetlerine El Bab’da kara bulut engeli

Türk jetlerine El Bab’da kara bulut engeli olduğu ortaya çıktı. Terör örgütü DEAŞ’ın elinde olan El Bab’ı teröristlerden temizlemek için tam zamanlı olarak ÖSO ile ortaklaşa çalışmalarımız devam ediyor. Terör örgütlerinden temizlenen ve eskiden müslümanların yaşadığı bu bölgeler tekrar onlara verilmek için çalışmaların son gazla devam ettiği biliniyor. Terör örgütlerine yapılan darbelerin sonu çok yakın atılacak ve terör örgütlerine destek veren ülkeler, dış güçler veya gizli servislerin kulakları Türkiye tarafından çekilecek.

Türkiye’de harp teknolojisine yapılan yatırımın bu denli büyük olması gerçekten oldukça ileri seviye bir şeydir. Bu durum sonucunda aslında yetkililerden açıklamalar da üst üste geliyor. Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre, etkili hava operasyonu için oldukça geniş bir alanda tahmini olarak en az 20 ile 25 dakika kadar sürecek açık hava koşullarının olması gerekiyor. Bu zemin oluşmazsa jetlerin havalanmasına bile izin verilmiyor. 

EL BAB’DA TÜR JETLERİNE BULUT ENGELİ

Bu durum sebebiyle yeni harp silahlarımızdan olan ANKA insansız olarak uçuşlarını gerçekleştiriyor ve bu alanda teröristlerin mekanlarını belirliyor. Topçu atışları ve diğer silahlar ile hedefler ve teröristler etkisiz hale getiriliyorlar. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız konu ile ilgili olarak bütün detayları sonuna kadar takip edebilir ve hemen akabinde Haber Yunus sosyal medya sitelerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir